Sign In
Media & Sijoittajasuhteet
Skip Navigation LinksSanten > Suomi > Media & Sijoittajasuhteet > Uutiset > Santen lahjoitti FC Hakan junioripelaajille pelisukat
Yhteystiedot
Ota yhteyttä Santeniin

Santen lahjoitti FC Hakan junioripelaajille pelisukat

28.5.2014

FC Hakan junioripelaajat pelaavat nyt Santenin sukissa. Seuran riveissä harjoittelee aktiivisesti n. 200 nuorta.

 

FC Haka juniorit ry:n toiminnanjohtaja Mikko Hatakka kiittelee Santenilta saatua tukea: "Meillä on jalkapallon harrastajia asukasmäärään suhteessa eniten Tampereen piirin alueella yhdessä Valkeakosken nappulaliigan kanssa. Jotain on siis juniorityössä tehty Valkeakoskella oikein ja saatu nuoria innostumaan urheilusta. Yhteistyökumppaneiden hankinta on haastavaa tällä hetkellä, joten olemme erityisen ilahtuneita Santenin pelisukkalahjoituksesta. Suuri kiitos Santenille tuesta. Sukat on jo otettu käyttöön!"

 ​

Pojissa A-junnujen tähtäimessä on SM-mitali, B-pojilla pääsy SM-sarjatasolle. Hakan C-tytöt pelaavat jo korkeinta mahdollista sarjatasoa, Etelä-Länsi -liigaa. Vaikka seuran kotikenttä on Valkeakoskella, harrastajia saapuu seuran harjoituksiin pitkin Etelä-Pirkanmaata, myös esimerkiksi Hämeenlinnasta, Parolasta ja Tervakoskelta.

 

FC_Haka_jr_19052014.jpg

​Kuvassa vasemmalta:

Santenin tietotekniikkapäällikkö Timo Döbert ja toimitusjohtaja Jyrki Liljeroos luovuttivat FC Hakan junioreille uudet pelisukat. FC Hakan junioreita edustamassa Antti Kekkonen, Akseli Tiensuu, Sanna-Kaisa Rousku ja Oona Lahtinen